TŘI MUŽI A NEMLUVNĚ (Trois hommes et un couffin, 2018)

Coline Serreau, Samuel Tasinaje

Překlad: Yveta Kasalická
Žánr: komedie
Obsazení: 5 mužů, 3 ženy

Soužití tří svobodných třicátníků, zapřisáhlých odpůrců rodinného života, je narušeno jednoho rána, kdy přede dveřmi pařížského bytu najdou košík s nemluvnětem, malou Marií, dcerou jednoho z nich, stevarda Jacquese, který je stále na cestách. Jeho spolubydlící, Pierre a Michel, se o Marii musí postarat, ale postrádají jakékoliv zkušenosti.
Divadelní adaptace úspěšného stejnojmenného filmu vznikla pod taktovkou režisérky Coline Serreau, která v 80. letech rovněž režírovala film. Problematika třicátníků, kteří se zdráhají zakládat rodiny a dávají přednost nevázanému životu a kariéře, je aktuální i po třiceti letech, dnes možná ještě víc než dříve. Humorný nadčasový příběh se opírá o aktualizovaný scénář, v němž postavy využívají mobily a sociální sítě, a podtrhují ho šťavnaté dialogy.

Adaptace měla premiéru v září 2018 v pařížském divadle Théatre du Gymnase. Inscenace zde měla 7 repríz a v roce 2019 následovalo turné po Francii. Komedii nastudovalo rovněž divadlo Théatre Royal des Galeries v Bruselu, kde se hraje od 11. září do 6. října 2019. Díky úspěchu divadelní adaptace režisérka hodlá nastudovat hru v Kanadě.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.